Dom smútku Dolná Mariková
Dom smútku Dolná Mariková
RD Moyzesova ulica PB
RD Moyzesova ulica PB
Zateplenie bytového domu SNP 1470
Zateplenie bytového domu SNP 1470

Aktuality

Montované drevodomy (01.02.2012)

V roku 2011 sme začali v spolupráci so spoločnosťou DREVO IN s.r.o. projektovanie, výrobu a montáž montovaných domov.

Všetky domy sú navrhované v nízkoenergetickom štandarde!

DREVO A DREVODOM

Drevo je jediný obnoviteľný materiál a čím ďalej zapadá do znovu objavených koncepcií zdravého a harmonického štýlu bývania.
Drevodom funguje ako prírodná klimatizácia, udržuje relatívnu optimálnu vlhkosť vzduchu (50 - 60%) a tým i prirodzenú klímu v interiéri, ktorá má pozitívny vplyv na psychiku človeka a celkový zdravotný stav.
Drevo má výborné tepelno-izolačné a akustické vlastnosti, odbúrava pachy, čiastočne pohlcuje prach a neutralizuje vplyv geopatogénnych zón.
Drevo spĺňa dnešné náročné stavebné normy.
Drevo má vlastnosti vysokej pevnosti, nízkej objemovej hmotnosti, nízku hodnotu tepelnej vodivosti, preto je predurčené ako veľmi dobrý konštrukčný materiál na výstavbu stavieb.
V pomere k svojej hmotnosti je drevo pevnejšie ako akýkoľvek iný stavebný materiál. Drevo samozrejme vytvára v človeku pocit tepla a domácej pohody.

VÝHODY DREVODOMOV

V posledných rokoch sa v našej zemi stále viac ľudí rozhoduje pre stavbu dreveného domu. Tento trend nastal vďaka osvete a lepšej informovanosti o drevostavbách. Najviac drevostavieb nájdeme na severe Európy a v Amerike.
Drevodom zahŕňa všetky komfortné možnosti i pre tých najnáročnejších. V mnohých prípadoch sú vlastnosti dreveného domu ťažko dosiahnuté inou technológiou. Výhoda dreveného domu je daná hlavne výbornými tepelno-izolačnými vlastnosťami. Obvodová stena drevostavby je zvyčajne hrubá okolo 200-250 mm, vrátane zateplenia a má lepšie izolačné vlastnosti ako stena klasických materiálov o hrúbke 450 mm. Tu je skrytá ďalšia výhoda drevostavby, pretože plocha domu ušetrená tenšou obvodovou stenou nám umožní mať v drevodome malú miestnosť navyše.

Výhoda drevených domov spočíva v ich nižšej hmotnosti v porovnaní s murovaným, čím sa znižujú náklady na prepravu materiálu. Čas na výstavbu drevodomu je neporovnateľne kratší s výstavbou domov z iných materiálov. Veľmi ľahko dosiahnuteľný nízskoenergetický štandard drevodomov, nám ušetrí peniaze na vkurovanie.

Drevodom má nižšie tepelno-akumulačné schopnosti, čo sa využíva pri vykurovacom systéme. Okamžité tepelné straty sú veľmi nízke, preto je nízka i spotreba energie pri temperovaní stavby.

Pri drevených stavbách je čas na vykúrenie kratší ako pri stavbách z iných materiálov, kúrenie sa okamžite prejaví a nemusíme dlho čakať.

Drevodomy dosahujú životnosť 200 rokov. Pri prestavbe drevodomu nám nevzniká neekologický odpad.

ŠTANDARDIZOVANÉ DOMY

Naša spoločnosť má pripravených niekoľko štúdií štandardizovaných malometrážnych rodinných domov v nízkoeneregetickom štandarde. Sú cenovo výhodné a ich výstavba veľmi rýchla. Pokiaľ máte vlastný pozemok, pripravíte si základovú dosku, tak do dvoch mesiacov môžete byť aj presťahovaný.

Alternatívne riešenie strechy a obvodového plášťa umožní že každý dom môže byť iný. Je len na Vás či použijeme na vonkajšiu fasádu drevo, kameň, kontaktný zateplovací systém s povrchovou úpravou, alebo niečo iné. Úžitková plocha týchto domov je približne 100m2 a cena by nemala presiahnuť 55.000,- EUR s DPH.

Ak máte ďalšie otázky, ozvite sa, veľmi radi Vám ich zodpovieme.

 

 

späť

Fotogaléria

Dom Standard - pôdorys 1
Dom Standard - pôdorys 1
Dom Standard 1
Dom Standard 2
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Výstavba montovaný drevodom
Štúdia montovaný dom Alt.1
Štúdia montovaný dom Alt.1
Štúdia montovaný dom Alt.2
Štúdia montovaný dom Alt.2.

PonukaAktuality

03.03.2014 Hliníkové zábradlia


viac...

03.03.2014 Seminár o obnove bytových domov 2014

viac...

01.02.2012 Montované drevodomy

viac...

01.07.2010 AKTIV PRO CUP 2010 - U9

Spoločnosť AKTIV PRO s.r.o. ako generálny partner futbalového turnaja prípraviek, hráčov narodených po roku 2001. viac...

19.03.2009 DREVO

Rezanie a predaj dreva pre stavebnú a stolársku výrobu viac...